Wielkopolska

 

  • HAMPTON BY HILTON, Kalisz

jedno z moich najbardziej zaskakujących odkryć. W Kaliszu szperałam noclegowo wyłącznie z uwagi na lokalizację – tu akurat byłoby mi wygodnie zakończyć jeden z etapów kilkudniowej wyprawki. Komfort i jakość, jakie zaoferował nowiutki, otwarty w 2019 roku Hilton były bardzo przyjemną niespodzianką. Gwiazdek 3 ale u mnie pełne 4. Doskonały przykład rewitalizacji i świetny stosunek standardu do ceny. I jeszcze ten rewelacyjny, bardzo klimatyczny food court na dziedzińcu. Wszystko na plus.

  • HOTEL NAVIGATOR, Zbąszyń

hotel niby miejski ale w rzeczywistości wcale nie. Bo z drogi głównej kilkaset metrów w kierunku jeziora dojeżdża się. Położenie jest REWELACYJNE, teren wokół hotelu piękny.

Obiekt niewielki ale tarasy spore, koniecznie wybierajcie pokój z widokiem na jezioro, warto. Piękny jest też taras restauracyjny – bardzo smaczne śniadania, bogaty bufet.
Bardzo sympatyczne przyjęcie w recepcji, życzliwość dla rowerzystów, o fajna atmosfera. 
Chętnie wrócę:)))

  • HOTEL MORAN, POWIDZ

skręt w stronę jeziora Powidzkiego z asfaltu Orchowo-Powidz

Udana metamorfoza PRLowskiego ośrodka. Pięknie położony nad samym jeziorem, spory ale nie przytłaczający. Basen, sauna, plaża i taras restauracyjny z rozkosznym widokiem i smacznym jedzonkiem. Wielkim mankamentem jest dojazd – 3km przez leśne piachy:(
Standard przyzwoity ale nie aż tak żeby usprawiedliwić mocno słonawe ceny