Daleki Zachód

 

  • BROWAR FOLGA, Gryfice

Nowiutki obiekt w standardzie trzech gwiazdek (w mojej ocenie zahacza o cztery, i jak otwarcie strefy SPA nastąpi – a niedługo to będzie – czwarta gwiazdka zapewne wpadnie:))) w centrum Gryfic po przekroczeniu progu przenosi w inny świat. W świat slow. Prosto ale ze smakiem urządzonych, przestronnych wnętrz, pięknie zadbanego dziedzińca i rozkosznej ciszy. Cały miejski gwar zostaje za drzwiami. 

Duży plus za miłą obsługę i życzliwość dla rowerzystów:)))

  • HOTEL NAD CZERNICĄ, Czarne koło Szczecinka

Pachnący nowością trzygwiazdkowy hotel który nie miał szczęścia do daty otwarcia – przedpandemiczny rok 2019… Trochę pracy jeszcze zostało do wykonania, żeby w pełni fajne położenie hotelu wykorzystać . Niektóre pokoje mają balkony z widokiem na rzekę, jest basen, sauna. Ale przede wszystkim jest świetna obsługa, uroczy, mili ludzie którzy nie mają alergii na rowerzystów:)))

  • HOTEL WOIŃSKI, Lubniewice

Z wyglądu mocno nie w moim klimacie czterogwiazdkowy hotel, do którego wróciłam po bardzo udanym pobycie w 2020, żeby również w 2021 przekonać się, że chętnie wrócę tu znowu:)))
Przestronne pokoje ze wspaniałymi, dużymi tarasami (lub nieco mniejszymi balkonami), koniecznie pytajcie o widok na jezioro bo jest on nader zacny.

Porządnie nagrzana sauna, doskonałe śniadanie – piękny, rozległy restauracyjny taras też oferuje piękny widok na jezioro. Fajna, życzliwa obsługa, bez alergii na rowery:)))
I tylko szkoda że fioletowe kluseczki wypadły z karty!
UPDATE 2021 – nadal doskonale:)

  • LUBIE RESORT (M Club Hotel), Gudowo nad jez. Lubie

Miejsce – bajka. wszystko to, co uwielbiam najbardziej. Prosty ale konsekwentny design, dużo pięknego drewna. Luksus w najlepszym znaczeniu, komfort i dobry smak.
KAŻDY pokój ma widok na jezioro. Tarasy, balkony – ze stolikami, krzesełkami. Świetny taras restauracyjny a i oferowane w karcie przysmaki rekomendacji warte.

Ale prawdziwą atmosferę tego miejsca tworzą uśmiechnięci i pełni dobrego humoru ludzie. Niespotykana naturalna życzliwość każdej (KAŻDEJ) napotkanej osoby z obsługi – to zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Bardzo to dla mnie daleko, ale na pewno będę chciała tu wrócić.
UPDATE 2021 – wróciłam:)))

Urodzinowy wieczór udał się doskonale:)))) Sympatycznie, życzliwie, lubią nad Lubiem rowerzystów:)
UPDATE 2022 – uwielbiam to miejsce, szkoda że to tak daleko…

  • PAŁAC RAJKOWO, Szczecin-Gumieńce

Pięknie odrestaurowany obiekt z początków XXw., jak na pałac przystało stoi w rozległym parku i nawet staw własny posiada. Przeznaczeniem pałacu jest gościć głównie gości imprezowych, a szczególnie weselnych – w weekend z noclegiem może być problem. Ale już w dzień “zwykły” nawet w środku wakacji zamieszkać bez problemu można.
Każdy z pałacowych pokoi ma swój indywidualny wystrój, klimat “epoki” jest utrzymany ale bez przytłaczającego przepychu, eklektyzm interesujący ale nie przesadny. Nie kocham “pałacowej” estetyki, ale podobało mi się. Bardzo przyjazne powitanie mimo dość późnej pory przyjazdu dopełniło dobrego wrażenia.
A śniadanie w parku smakowało wybornie:)