po Mazowszu

Tu znajdziesz mapy tras rowerowych po Mazowszu północnym – od Łomianek po Przasnysz aż do Działdowa (choć to już nie Mazowsze:)).
Trasy po Mazowszu zaczęłam jeździć już w 2010 roku i przez ostatnie lata były one wielokrotnie modyfikowane, głównie za sprawą otworzonego Mostu Północnego a w konsekwencji odkrycia dobrodziejstwa “podjazdu” pociągami KM ze stacji Płudy. To pozwoliło opuścić nużące dojazdy Łomianki-NDM, będące stałym elementem wyjazdów w latach 2010-2012.  Z tego powodu trasy od roku 2013 straciły w większości charakter pętli. Są też pokazane inne możliwości dojazdu np do Nasielska czy Serocka co wynika z nieustannych eksploracji i poszukiwania najlepszych i najmniej obleganych asfaltów – w 2013 jeździłam do tych miejsc zupełnie innymi trasami o nieporównywalnie wyższym poziomie komfortu.
Mapy tras rowerowych po Mazowszu pokazują najczęstsze przejazdy – “klasyki” a w uzupełnieniu do nich modyfikacje wybranych odcinków. Dotyczy to zarówno map rowerowych “Wkra”, jak i “na północ od Warszawy”

UPDATE
pojawiła się nowa kategoria Bliski Wschód. Tu są trasy wykraczające poza Przasnysz i zahaczające już o Puszczę Piską. I moje najnowsze odkrycie – okolice Mrozów, Kałuszyna i Małkini.