Toruń, Bydgoszcz i okolice

 

  • HOTEL GORZELNIA, Nakło nad Notecią

fajny, niewielki hotel w standardzie bardzo przyzwoitych 3*.
Zaszalałam testując najbardziej wypasioną opcję – pokój z ogromnym tarasem i prywatną (duuużą) sauną. Test był bardzo udany. Warto czasem zaszaleć:))))

Restauracja z ciekawym, nastrojowym wystrojem. Jedzenie pyszne (pierożki z waniliowym sosem z menu dziecięcego – świetne:)).  Bufetowe śniadanie można zjeść już od godziny 7 na sympatycznym, słonecznym tarasie. 
Hotel miejski, ale położony na sporym, zielonym terenie. Cicho. 

  • HOLIDAY INN, Bydgoszcz

rewelacyjnie położony bezpretensjonalny niezbyt duży hotel w standardzie 4*.
Z jednej strony Starówka, z drugiej Brda, z trzeciej wylotówka (boczkami!) na Toruń a z czwartej… Orlen:))) Jako baza do trzysetki sprawdził się idealnie, pełne zrozumienie potrzeb rowerzysty wyruszającego w traskę przed świtem. Cicho, wygodnie, dobra cena.
Niektóre pokoje mają balkony, ale na dachu jest też fajny ogólnodostępny taras.

  • OSADA KARBÓWKO, Elgiszówbezpretensjonalny hotel

ogromny teren, kilkanaście zabudowań – mniejsze i większe “chaty” plus budynek główny z knajpą (miejsc żywieniowych jest zresztą kilka) i świeżutko oddany komfortowy kompleks basenowo-saunowy. Swojsko, bez zadęcia. W mojej ocenie mocne ***

Idealne miejsce na wypad do Torunia, Golubia, Rypina

  • VILLA PARK, Ciechocinek

moja ulubiona baza w Ciechocinku, należy do tej samej grupy co hotel Głęboczek i ma tę samą fantastyczną cechę – jest tu bardzo BARDZO miło, od pierwszego kontaktu w recepcji:))
Hotel leży na skraju Parku Zdrojowego i balkon z widokiem na piękne stare drzewa wynagradza mi zawsze trud dwusetki przejechanej, żeby tu dotrzeć. 
Sauna – uwielbiam, jest zawsze dobrze nagrzana, ma rewelacyjną szklaną ścianę z widokiem na zieleń. Jest też basen wewnętrzny i zewnętrzny, ale na to już nigdy nie mam czasu:(

czas mam natomiast ZAWSZE na śniadanie – oj jest tu mnóstwo przysmaków, podczas ostatniego pobytu 16.08.2020 był pucharek kokosowego ryżu z mango:))) Zarezerwujcie sobie dodatkowy kwadrans, żeby bez pośpiechu skosztować tych pyszności!