olsztyńska dwudniówka

wyjazdowe nasycenie zapoczątkowane rewelacyjną ostródzką dwudniówką z pierwszych dni września wprowadza mnie w stan totalnego zachwytu. Co wyjazd to lepszy. Po cudownym pogodowo i pod każdym innym względem wypadzie mazursko-podlaskim sprzed tygodnia spodziewałam się, że będzie klamrą spinającą ten jakże fajny sezon.  Pogoda jednak dała z siebie wszystko, żeby mnie jeszcze na jakąś wyprawkę znęcić i październikowym dwudziestu stopniom nie oparłam się:)))
Zanim jednak dwudziestka się pokazała ranek w magicznym momencie przedświtowego nocodnia oferował bardzo nastrojowe klimaty 

ale temperaturę wielce umiarkowaną. I jak już dopadłam Modlina to ciepłego ICka powitałam z dużą radością. 

Fajne są te jesienne podróże, taki pusty pociąg w sezonie się nie zdarza i aż żal było wysiadać w Ciechanowie… No ale challenge czekał istotny – wybór optymalnej opcji przejazdu do serwisówek przez ciechanowskie opłotki i eliminacja szutrowej wtopy, która w sposób znaczący psuła wyczajone 2 dni temu dróżki. Zadanie wykonano, przejazd asfaltowy (dobre asfalty!) znaleziony.
Tak wygląda:

Modyfikację zrobiłam już na początku, rezygnuję z jazdy przez Targonie na rzecz wcześniejszego skrętu na Regimin – prościej i lepszy asfalt. Żeby szutr ominąć nie skręcam na Kątki ale jadę przez Zeńbok (mój Zenbook uwielbia tę nazwę:))) do Humięcina. Ten odcinek jest REWELACYJNY, łąki, lasek, góreczki… Pusto. Szutr zostaje przy drodze przez Jarłuty a ja elegancko asfalcikiem mijam go górą i dalej już piątkową trasą jadę przez Jeże. 
Przejazd przez Wieczfnię to już standard, kolejna porcja asfalcików cudnych i już są. Serwisóweczki:)))

A w bonusie do cudownego dnia wyczaiłam wreszcie objazd tej dramatycznej górki z kostki w Gryźlinach. Boczkiem boczkiem i telepki da się uniknąć. Mała rzecz a cieszy:)))
W Kudypach na miejsce chwilowego postoju niebieski z miliona dostępnych drzew wybrał akurat TO. Drzewo z niespodzianką:)))

Dzień absolutnie perfekcyjny. Tylko strasznie szybko się skończył:)))

  • DST 174.78km
  • Czas 08:11
  • VAVG 21.36km/h

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *