Mapy tras rowerowych

Mapy tras rowerowych to efekt kilku lat eksploracji i intensywnego jeżdżenia rowerem po Mazowszu, Warmii, Mazurach, Pojezierzu Brodnickim czy nad morzem. Jak wszystkie eksperymenty również moje odkrycia przynosiły zarówno spektakularne porażki jak i przejazdy mega satysfakcjonujące, i zwłaszcza tymi ostatnimi postanowiłam się podzielić.  Tak naprawdę, to właśnie wiedza zgromadzona o trasach i fajnych rowerowych przejazdach była główną inspiracją do stworzenia tego bloga.
Mapy tras rowerowych dokumentują wszystkie ciekawsze wyprawy z szerokiego przedziału 60 – 300 km, w podziale geograficznym.  Wszystkie mapy rowerowe są wyposażone w linki do wpisów, gdzie można znaleźć więcej szczegółów odnośnie nawierzchni czy lokalnych atrakcji.  99% załączonych map tras rowerowych to przejazdy po asfalcie, tam gdzie trafia się odcinek szutrowy jest to zaznaczone we wpisie (dlatego warto klikać w odnośniki).
Każda mapa ma w nazwie kluczowe dla danej wyprawy miejscowości i orientacyjny dystans.  Istnieją rozbieżności między dystansem mapy a dystansem podanym we wpisie – mapy nie uwzględniają dojazdów (np. do stacji kolejowych) czy turystycznego kręcenia po odwiedzanych miejscowościach. Chciałabym, żeby były inspiracją i punktem wyjścia do własnych poszukiwań. Daję wędkę a każdy sam poluje na swoją rybę:)