Ciechanów

wróże szaleją. Od środy zapowiadają stopniowe ocieplenie z apogeum niedzielno-wtorkowym przekraczającym 20 stopni. Tymczasem dziś rano w Wawie wystąpił stopień jeden co podało w niejaką wątpliwość przekonanie co do słuszności wybrania się gdzieś dalej niż za węgieł. No ale słońce było zniewalające i skusiłam się. 
Decyzja była słuszna, zwłaszcza że kunktatorsko późnym pojechałam pociągiem, lądującym w Ciechanowie tuż przed 11. Wtedy to już był prawie upał, ociepliło się do stopni 9 i na nowych ławeczkach, które pojawiły się (nareszcie) nad ciechanowską wielką wodą dało się całkiem przyjemnie z orlenowską kawką posiedzieć. 

Późne wyjazdy, inne niż o stałych porach pokazują nieznane zjawiska. W ich charakterze wystąpiły dziś nigdy wcześniej niespotkane ciechanowskie morsy, akurat koło południa grupujące się. A w charakterze niespodzianki wystąpił kolejny odcinek nówki asfaltu w Sońsku. 

Słońce było nieco chimeryczne, ale generalnie dopisało i mimo mega zimnego wiatru z północy komfort termiczny został zachowany (ale rękawice już zimowe).

Niemniej na obiecane ciepełko czekam bardzo mocno trzymając za wieszczów kciuki:)))

  • DST 108.71km
  • Czas 04:58
  • VAVG 21.89km/h

4 thoughts on “Ciechanów

    1. podobno idą UPAŁY, więc sezon Ci się wydłuży:))) i od razu płynnie (nomen omen) wskoczysz na narty:)))

  1. Taki jest plan:D
    Ale do 10000 jeszcze nieco brakuje, więc jeździć też jeszcze trzeba 😉 zresztą jesień to chyba moja ulubiona rowerowa pora roku 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *