Ciechanów – pozimowe przetarcie szlaku

pierwszy w tym roku Ciechanów i przetarcie ulubionych ścieżek z ubiegłego (i nie tylko roku). Do zestawu wyremontowanych i niemal pustych asfaltów składających się w dużej części na tę trasę dorzucam jazdę prawym brzegiem Wkry (przez Goławice) jako alternatywę do zdecydowanie bardziej ruchliwego przejazdu brzegiem lewym. Opcja prawobrzeżna co prawda nie zapewnia widoku na wodę, ale za to biegnie cały czas przez las i oferuje dwa fajne pagóry, co na Mazowszu rzadkość i atrakcja wielka – trzeba łapać:))

Pogoda z każdą godziną zaskakiwała mnie coraz bardziej, w dodatku było to zaskoczenie zdecydowanie pozytywne

że w koszulce bez rękawów dziś pojadę przez 3 godziny to bym się nie spodziewała. A jednak! Miałam w zestawie!
U Lisa jeszcze nie lato a nawet nie wiosna, “ogródek” pusty

ale dla niebieskiego stolik się znalazł:)

nakarmieni ruszamy w drugą część trasy – tę fajniejszą. Początek przez Łomianki i NDM to największych przyjemności nie należy, za to od Modlina zaczynają się klimaty prawdziwie wakacyjne, a odkąd asfalty wokół Wkry tudzież na Cieksyn i dalej z Nowego Miasta na Ojrzeń zyskały nową nawierzchnię frajda jest naprawdę spora. Kaemki same wpadają

i tylko szkoda, że powiat ciechanowski na ostatnim odcinku drogi do Ojrzenia nie poszedł z duchem czasu…:(
Są jednak miejsca  gdzie i Ciechanów nadąża

za Ojrzeniem zaczyna się cały ciąg fajnych asfalcików przez Młock, Ościsłowo i Sulerzyż, gdzie jak co roku wypatruję Dębu, pięknego rozłożystego Upartego Mazura – czy przetrwał kolejny rok? Dał radę:))

w 2010 kiedy go poznałam miał już rzekomo 800 lat. Zatem w tym roku skończy 808. Ciekawe, kiedy zmienią mu tabliczkę:)))
Tuż przed Ciechanowem czekał na mnie bonus – rekompensata za BRAK wypatrywanego bociana. Byłam pewna, że pierwszy bociek AD 2018 łupem mojego aparatu dziś wpadnie – nic z tego. Był za to ktoś inny:)

mapa jest rozwojowa bo pokazuje mój ulubiony ubiegłoroczny wariant tej trasy czyli aż do Działdowa, ale na odcinku od Ciechanowa dobrze pokazuje dzisiejszy przejazd – jedyna modyfikacja to wspomniany prawy brzeg Wkry

  • DST 136.09km
  • Czas 06:07
  • VAVG 22.25km/h

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *