wrześniowa wyprawka wschodnia – dz.4

wieczór i nocleg w Dworze Droblin był świetny. Ale poranek…  zupełnie magiczny.

Zapadło mi w serce to miejsce – to pewne:))
No ale nie czas na sentymenty, kiedy droga czeka. Dziś kolejna porcja zupełnie nowych kilometrów.
Początek przez Kiełbaski i Walim do Sarnaków,

gdzie niestety przyjemność jazdy boczkami się kończy. Pora na ostry challenge – wpadam na krajową “19”  – to jedyna opcja przejazdu przez Bug.

Droga różne pokazuje oblicza, za mostem przez chwilę jest nawet dość przyjazna, ale za Siemiatyczami (jadę nią jeszcze kilkanaście kilometrów) już tak fajnie nie jest. Asfalt świetny, tylko czemu taki wąski?! TIRów szczęśliwie nie było jakoś dramatycznie dużo i zaliczam tylko jeden spych na pobocze – jak na tak długi fragment to uważam, że mało.
W Dziadkowicach stres się kończy, skręcam w lewo na Dołubno i znowu jest miło. 

Bardzo fajnymi drogami z niezłą nawierzchnią jadę aż do Brańska, gdzie wjeżdżam na wojewódzką 681 – kierunek Łapy. Ale to jeszcze nie dzień powrotu do domu, więc w Olędzkim drogę tę porzucam skręcając na Mierzwin. 

Przez Pierzchały i Wyszki jadę tędy aż do Strabli i Doktorców, gdzie przez Narew niezbyt urokliwym mostem się przeprawiam. Pierwsze kilometry asfalcik super, potem nieco gorzej a za Doktorcami całkiem słabo, bo tam gdzie trasa moja wytyczona wiodła asfalcik wcale nie objawił się. Piach kopny nie zachęcił do eksplorowania skróciku, tak i przyszło objazd przez Wojszki robić. A właściwie dwa objazdy, bo dwukrotnie w końcówce z traską nie pocelowałam. Gdybym wiedziała, że ostatecznie w Wojszkach wyląduję, to próbowałabym jednak przebrnąć przez piach wiodący do Zajączkowa zamiast tłuc nadprogramowe naokoło asfaltowe kilometry. No ale wtedy miałam jeszcze nadzieję na jazdę przez Tryczówkę, która to opcja zawiodła na całej linii.
Nieplanowanych odwiedzin w Wojszkach nie żałuję, miejsce jest urocze, dosłownie każdy domek wart fotki.

Podlasie z pocztówek:))

  • DST 143.99km
  • Czas 06:58
  • VAVG 20.67km/h

mapka ze stravy jest tutaj   

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *