120 x 100+ w 2019:))

a tak naszło mnie kilka dni temu, żeby ciekawość zaspokoić w kwestii ile wyjazdów plusstówasiowych wpadło mi w tym roku. Z wyliczeń pobieżnych wynikło, że prawie 120. No to dzisiaj ten brakujący sto dwudziesty:))

Skoro taki niby jubileusz, to wypadało przygotować coś specjalnego. Jak na przykład dawno nie odwiedzane z powodu wielomiesięcznego remontu linii sierpeckiej Koziebrody. 
A że remont już się szczęśliwie zakończył, to….
Pogoda absolutnie wymarzona,

słońce od bladego świtu (hmmm, czyli od 7…), wiatr nie za wielki

plus trzynastka na termometrze. Wiosna:)))

Oprócz rewelacyjnej pogody były też inne równie miłe niespodzianki, i to od razu po wkroczeniu w “jubileuszowe” rejony czyli tuż za Bolęcinem:))

Trasa nie zawiodła, co prawda 2km dziurawców przed Sochocinem jak było tak nadal jest, ale za to wygładziło się na odcinku Szymaki-Baboszewo.

A po gładkim jadąc łatwiej niespodzianek kolejnych wypatrywać:)))

Największa frajda była jednak nieoczekiwanie na odcinku ostatnim. Koniec dramatycznych dziur za Raciążem! Początek drogi na Koziebrody to była istna masakra. Wzorzec z Sevres drogowego dramatu mega. I otóż już nigdy więcej. Pięć kilometrów gładkiego nader do wizyt w Kozichbrodach zachęca:)))

I tylko ten dojazd na “stację”

polnym duktem przez chaszcze i krzaczory niezmienny pozostał…

Dzień cudowny, skończył się w minucie kiedy przyjechał szynobusik:)))

  • DST 136.30km
  • Teren 1.00km
  • Czas 07:06
  • VAVG 19.20km/h

mapa dzisiejszej trasy ze stravy jest tutaj  

2 thoughts on “120 x 100+ w 2019:))

  1. O żesz, sto dwadzieścia stuwasiów plus w jednym sezonie, co trzeci dzień tak solidna dawka na rowerku SZACUN WIELKI A przecież sporo z nich miało dwójeczkę z przodu
    Nieznany mi kierunek Koziebrody/Sierpc interesujący, zwłaszcza przy takich jak ostatnio wiatrach pd-wsch, wyobrażam sobie koncepcję 575ką i przez Wyszogród

    1. kierunku Sierpc przez Wyszogród nie polecam, za Wyszogrodem asfalty słabawe a i ukierunkowane niekoniecznie na wiatr pd-wsch. Sama 575 też ma nachylenie bardziej północne od strony Wawy jadąc więc z wiatru za bardzo nie skorzystasz. Jeśli szukać alternatywy dla mojej wczorajszej trasy polecam w zakładce mapy Wawa-Sierpc wariant II:)))

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *